На крај размени и дрес со Португалецот

Албанецот Узуни се погрижи цел свет да го дознае, прослави во стилот на Роналдо пред очите на ЦР7 (ФОТО)

Албанецот Мирто Узуни е хит на социјалните мрежи откако постигна гол против Јувентус и прослави во стилот на Кристијано Роналдо токму пред очите на ЦР7.

Мирто Узини веројатно цел живот ќе памети мечот во Торино, вечерва тој постигна гол против Јувентус за водство на Ференцварош од 0-1 и се упати кон корнер знаменцето за прослава во стилот на Кристијано Роналдо токму пред очите на ЦР7.

Очигледно Португалецот му е голем идол, па по крајот на натпреварот тој побара и доби дрес од напаѓачот.  Неговиот потег стана хит на социјалните мрежи, па Албанецот добро се прослави.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе