Лига Европа квалификации

Адеми ги предупредува соиграчите: Шкупи е добар тим, игра брз фудбал

Македонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми повикува на внимателност пред пресметката со шампионот на Македонија, Шкупи.

Утре на „Максимир“ од 21 часот, Динамо Загреб ќе го пречека Шкупи во првиот меч во ова квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми смета дека Шкупи има квалитет и не смее да се потцени.

„Шкупи е добар тим, игра брз фудбал. Не ги знам сите играчи, но голманот ми е колега од репрезентацијата“, вели Адеми за медиумите во Хрватска.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе