Голем јубилеј за легендарниот фудбалер

1.000 натпревари за Лео Меси во кариерата

Денешниот натпревар против Австралија е мечот број 1.000 за Лионел Меси во клупската и репрезентативната кариера заедно. 

Голем јубилеј за Лионел Меси, 1.000. меч во професионалната кариера. Тука се вклучени натпреварите за Аргентина, Барселона и ПСЖ.
 
Досега има 788 голови и 338 асистенции.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе