Фудбал

Арсенал со 3-0 победи на гостувањето кај Шефилд јунајтед, два гола на Александре Лаказет.

11 Април 2021 - 21:59

Манчестер јунајтед му се реваншираше на Тотнем за високиот пораз на почетокот од сезоната, момците на Солшер со пресврт во второто полувреме дојдоа до триумф од 3-1.

11 Април 2021 - 19:34

Ветераните на Јувентус и Џенова, Џиџи Буфон и Горан Пандев имаа некој разговор кој изнуди насмевки кај двајцата.

11 Април 2021 - 17:46

Вест Хем продолжува да игра сезона како од соништата, овој пат славеше над Лестер, директен конкурент за местата кои водат во Лигата на шампионите, Лингард даде два гола.

11 Април 2021 - 17:31

Јувентус со 3-1 ја победа Џенова, Горан Пандев беше стартер на мечот, Наполи со 2-0 славеше на гостувањето кај Сампдорија, Елмас влезе само колку да се задржи време

11 Април 2021 - 17:25

Вардар доживеа тежок пораз против директниот конкурент за опстанок, Силекс победи со 6-0, Шкендија освои три бода откако ја совлада Ренова со 3-0 и направи уште еден чекор поблиску до шампионската титула.

11 Април 2021 - 15:08

Со гол на Дармијан во завршниот дел од мечот Интер со минимални 1-0 го победи Каљари и направи уште еден чекор поблиску кон Скудетото.

11 Април 2021 - 14:38

Зинедин Зидан смета дека победата на Реал Мадрид над Барселона е чиста, а протестите на Куман се неоправдани.

11 Април 2021 - 07:50

Тренерот на Барселона, Роналд Куман е фрустриран од одлуката на судијата, посебно на ВАР да не биде досуден пенал за неговиот тим.

11 Април 2021 - 07:39

Реал Мадрид и Барселона одиграа супер интересно класико кое го доби кралскиот клуб со 2-1.

10 Април 2021 - 23:07

Милан со 3-1 победи на гостувањето кај Парма и освои многу значајни три бода во битката за местата кои водат во Лигата на шампионите.

10 Април 2021 - 21:49

Челси одигра одлична партија на гостувањето кај Кристал Палас и победи со 4-1.

10 Април 2021 - 21:37

Ливерпул со пресврт во второто полувреме дојде до победа над Астон Вила од 2-1, Александер Арнолд е херој на црвените.

10 Април 2021 - 19:01

Лидс направи големо изннадување откако со 2-1 победи на гостувањето кај Манчестер Сити иако цело полувреме играше со фудбалер помалку.

10 Април 2021 - 16:47

Тренерот на Леванте, Пако Лопез има пофалби за Енис Барди за тоа како се справи со неделата во која имаше проблеми со полицијата.

10 Април 2021 - 10:58

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација.