Други спортови

Проблематичниот тенисер од Австралија, Ник Кириос во свој стил вели дека на 8 турнири минатата година свесно не го дал максимумот и загубил

21 Јуни 2017 - 09:56

Македонската одбојкарска репрезентација ја победи и Шведска и со максимални три победи го заврши турнирот од Европската лига кој се одржуваше во Скопје.

18 Јуни 2017 - 22:08

Одбојкарите на Македонија издвојуваа нов триумф во Европската лига, вечерва со 3-0 во сетови славеа против Албанија

17 Јуни 2017 - 23:48

Шпанскиот тенисер, Томи Робредо смета дека во тенисот нема голема четворка како што некои велат, туку има само двајца тенисери кои се многу понапред од другите, Роџер Федерер и Рафаел Надал.

17 Јуни 2017 - 12:04

Хуманитарниот тениски турнир „Ротаракт Опен 2017“, организиран во соработка со Еуроимпекс, генералниот увозник на Пежо за Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија, беше посветен на здружението за заштита на правата на децата сместени во „Дневниот центар за деца од улица“, Шуто Оризари. Во Скопје ротаракторците, ротаријанците и пријателите на Ротаракт клуб Скопје дадоа поддршка за за купување на апарати за домаќинство за дневниот центар во Шуто Оризари.

16 Јуни 2017 - 16:51

Поранешниот светски шампион во бокс, Флојд Мејведер ќе се бори со ултимејт фајт шампионот Конор Мекгрегор во бокс меч во Лос Анџелес кој ќе се одржи на 26. август.

15 Јуни 2017 - 07:31

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа има нов скок на ВТА листата со кој напредуваше за пет позиции.

12 Јуни 2017 - 15:31

Луис Хамилтон рутински без многу проблеми стигна до победа на ГН на Канада и ја намали предноста на Себастијан Фетел во генералниот пласман на 12 бодови

11 Јуни 2017 - 22:36

Рафаел Надал го победи Стен Вавринка и без загубен сет го освои Ролан Гарос, „кралот на земја“ по десети пат го крева трофејот на грен слем турнирот во Париз.

11 Јуни 2017 - 17:32

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа не успеа да ја освои титулата во двојки во Бол откако со својата партнерка Најденова загубија во финалниот меч.

11 Јуни 2017 - 16:08

Ново маестрално возење на Андреа Довициозо за втора победа во низа, возачот на Дукати им ја расипа забавата на Шпанците и триумфираше во Каталуња

11 Јуни 2017 - 15:17

Ѕвездениот Усеин Болт кој најави пензија по крајот на сезоната, за последен пат трчаше 100 метри во својата земја.

11 Јуни 2017 - 14:50

Луис Хамилтон стигна до пол-позиција на ГН на Канада и го изедначи достигнувањето на неговиот идол Аиртон Сена

10 Јуни 2017 - 20:41

20 годишната Летонка, Јелена Остапенко приреди сензација во Париз откако направи голем кам-бек и ја изненади Симона Халеп за триумф на Ролан Гарос

10 Јуни 2017 - 17:58

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа со партнерката Александрина Најденова ќе се борат за титула во двојки на турниот во Бол

10 Јуни 2017 - 17:28

И во Турција, како и во Иран и Романија народот постојано ќе го поставува истото прашање: дали средствата потрошени за глорификација на власта можеа да бидат употребени за искоренување на сиромаштијата.

повеќе

Дали Борисов ќе го негира својот претходник, поранешниот премиер, генерал Рачо Петров и ќе продолжи да инсистира на заедничка историја која официјална Бугарија упорно настојува да ни ја подметне.

повеќе

Не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување.

повеќе