Медитерански игри

Втор пораз на македонските одбојкарки во Оран, овојпат од Тунис

Женската македонска одбојкарска репрезентација со убедливи 3-0 (25:20, 25:11, 25:21) во сетови загуби од Тунис во вториот меч на Медитеранските игри. 

По воведниот пораз од Египет од 3-1, македонските одбојкарки денеска загубија и од Тунис, овојпат без ниту еден добиен сет.
 
Тамара Стојанова беше најефикасна во црвено-жолтиот табор со 12 поени, Јонузи заработи 6, Терзиевска и Стојановска по 5.
 
Македонските одбојкарки коишто со учеството на Медитеранските игри се вратија на интернационалната сцена по повеќе од десетгодишна пауза, утре во последното коло од групната фаза ќе играат против Грција.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе