Формула 1

Верстапен се судри со Строл на вториот слободен тренинг: Зар е еб*но слеп? (ВИДЕО)

По 24 години, Формула 1 се врати во Португалија а љубителите на мотоспортот видоа искри уште на вториот слободен тренинг кога дојде до судар помеѓу Макс Верстапен и Ленс Строл.

Португалија е домаќин на најбрзиот циркуз за прв пат по 1996 година, болидите денеска излегоа на патеката Алгарве во Портимао, а љубителите на мотоспортот веднаш видоа искри, на вториот слободен тренинг дојде до судар помеѓу Макс Верстапен и Ленс Строл. 

Возачот на Ред Бул на правецот возеше во заветрина, се обиде да го претекне болидот на Рејсинг Поинт, но Канаѓанецот како да не го забележа и дојде до контакт на влезот во свиокот број 1. 

Холанѓанецот беше бесен, па упати пцовки и навреди преку тимското радио: „Зар е еб*но слеп? Што му е проблемот“.

Како што тргнало, на крај, кога ќе го оствариме сонот и конечно ќе влеземе во ЕУ, ќе бидеме нација X, со јазик Y, со националност Z? Кој ќе се радува на тоа?

повеќе

Зошто да не му веруваме на лидерот кој е на чело на колоната запатена кон ЕУ?

повеќе

Логиката е кога веќе се успеа со Преспанскиот договор, кога веќе отстапката е потпишана, зошто да не се направи тоа и со Бугарија.

повеќе