УС Опен

Серена Вилијамс ја елиминираше втората носителка на УС Опен (ВИДЕО)

Ветеранката која го игра последниот турнир во својата кариера, Серена Вилијамс во второто коло направи изненадување победувајќи ја втората носителка на турнирот, Анет Контавеит со 2-1 во сетови. 

Првиот сет беше изедначен, а 40-годишната тенисерка го доби по тајбрејк со 7-6 (7-4), вториот сет и припадна на Контавеит со 6-2 и тогаш се чинеше дека работите ќе дојдат на очекуваното, но не беше така.
 
Во третиот сет Серена заигра како во најдобрите денови, го доби сетот со 6-2 и го доби мечот со 2-1 во сетови. 
 
Серена Вилијамс во следното коло ќе игра против Томјановиќ која со 2-1 во сетови беше подобра од Родина.
 

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе