Спектакуларен и неочекуван поен

Поенот на Калин Ивановски кој го освои тенискиот свет (ВИДЕО)

Најдобриот македонски тенисер денеска имаше перфектен меч на јуниорскиот Вимблдон кој го заврши со спектакуларен поен. 

Ивановски го победи Пачеко со само три загубени гејма и се пласираше во осминафиналето на јуниорскиот Вимблдон.
 
А мечот реши да го заврши со необичен потег. Сервираше под нозе и успеа да направи ас. 
 
Поенот е објавен од официјалниот профил Вимблдон и стана хит на социјалните мрежи.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе