Спектакуларен и неочекуван поен

Поенот на Калин Ивановски кој го освои тенискиот свет (ВИДЕО)

Најдобриот македонски тенисер денеска имаше перфектен меч на јуниорскиот Вимблдон кој го заврши со спектакуларен поен. 

Ивановски го победи Пачеко со само три загубени гејма и се пласираше во осминафиналето на јуниорскиот Вимблдон.
 
А мечот реши да го заврши со необичен потег. Сервираше под нозе и успеа да направи ас. 
 
Поенот е објавен од официјалниот профил Вимблдон и стана хит на социјалните мрежи.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе