Лига на шампиони одбојка

Одбојкарите на Струмица Никоб го добија првиот противник во Лигата на шампионите

Македонскиот шампион, екипата на Струмица Никоб се првиот наш учесник во одбојкарската Лига на шампиони, за прв противник ќе го имаат Динамо Апелдрон од Холандија. 

Денеска во седиштето на ЦЕВ во Луксембург се одржа ждрепката за европските натпреварувања во одбојка, Македонија свој претставник има во ОК Струмица Никоб.
 
Струмичани за прв противник во Лигата на шампионите го добија тимот на Динамо Апелдрон кој е шампион на Холандија во последните две сезони.
 
Доколку Струмица Никоб излезе како победник, ќе игра против Бенфика од Португалија, во случај на пораз ќе се пресели во Купот на ЦЕВ каде ќе игра против екипата на Мурса Осјек од Хрватска.
 
Првиот меч против Динамо Апелдрон се игра во „Сала Парк“ во Струмица на некој датум од 20 до 22 септември, реваншот е седум дена подоцна во Холандија.
 

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе