АТП Акапулко

Надал без проблем го победи Медведев за пласман во ново финале

Рафаел Надал со 2-0 во сетови го победи Данил Медведев и се пласираше во финалето на АТП турнирот во Акапулко каде ќе игра против Камерон Нори. 

За разлика од финалето на Австралија опен, овој дуел меѓу Надал и Медведев не беше неизвесен. Шпанецот ги доби двата сета со идентични 6-3 и се пласираше во финалето.
 
Таму ќе игра против Камерон Нори кој со 6-4 и 6-4 го победи Циципас.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе