Медитерански игри

Македонските одбојкари загубија од Египет

Машката македонска одбојкарска репрезентација со убедливи 3-0 (25:23, 25:23, 25:20)  загуби од Египет во првиот меч на Медитеранските игри кои се одржуваат во Оран, Алжир. 

Поразот беше убедлив од 3-0, но сетовите беа тесни, два од трите сета беа од само два пени разлика.
 
Капитенот Никола Ѓорѓиев со 22 поени беше најдобар во нашиот состав, Милев имаше 8, Илиев 5, Савовски 4, Деспотовски и Костиќ по 2, а Ѓорѓи Ѓорѓиев 1.
 
Утре македонската репрезентација има нов предизвик, играме против Италија.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе