Шампионот на Македонија се уште молчи

Кјелце пријави дека во Вардар има нови четири случаи на ковид-19!

Ракометарите на Вардар ќе мораат повторно во изолација, од таборот на Кјелце соопштија дека четворица ракометари на „црвено-црните" се позитивни на коронавирус.

Шампионот на Македонија се уште се нема огласено, но од Полска пристигнува информација за нови четири случаи на ковид-19. 

Кјелце соопшти дека ќе оди во изолација откако добиле информација дека четворица ракометари на Вардар кои пред два дена настапиле во „Хала легионов“ се позитивни на коронавирус. 

За очекување е и „црвено-црните“ да одат во изолација а тоа практично ќе значи и одложување на натпреварите против ПСЖ и Порто закажани за почетокот од декември.

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе