АТП Вашингтон

Киријос стигна до двојна круна во Вашингтон

Австралискиот тенисер, Ник Киријос победи и во сингл конкуренција и во двојки на турнирот во Вашингтон. 

Во финалето во сингл конкуренција тој беше подобар од Јошихита Нишиока совладувајќи го релативно лесно во два сета со 6-4 и 6-3.
 
Во двојки Киријос заедно со Џек Сок беа подобри од Додиг и Крајичек со 7-5 и 6-4.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе