АТП ранг листа

Ивановски скокна за 334 места на АТП листата

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски направи голем скок на најновата АТП листа, дури од 334 позиции. 

Ивановски претходно беше на 1.404 место, а на АТП листата која е објавена денеска, тој е на 1.070 позиција.
 
Настапите на Калин Ивановски ветуваат дека тој ќе бележи значителен напредок во годините кои доаѓаат.
 
На врвот на АТП листата е Данил Медведев, а по него следуваат Зверев, Надал, Алкараз, Циципас, Ѓоковиќ, Руд, Рубљев и Хуркач.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе