УФЦ 257

Хабиб се огласи по поразот на Мекгрегор од Порие и упати критика за Ирецот

Конор Мекгрегор ја загуби борбата од Дастин Порие, а преку социјалните мрежи Хабиб Нурмагомедов го искритикува Ирецот. 

Мекгрегор загуби уште една борба во октагонот, овој пат беше нокаутиран од Дастин Порие.
 
Неговиот голем ривал, Хабиб имаше што да му каже на Конор.
 
„Ова се случува кога ќе го промениш твојот тим, кога ќе ги оставиш спаринг партнерите кои те направиле шампион и спарингуваш со мали деца, надвор од реалноста“, напиша Хабиб.
 

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе