УФЦ

Хабиб го покажа скршеното стапало со кое се бореше против Гејчи (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов не само што доминантно го победи Џастин Гејчи, туку тоа го направи и со скршено стапало. 

По борбата, претседателот на УФЦ, Дена Вајт откри дека борбата имало шанси и да не се одржи бидејќи пред некоја недела Хабиб заработил скршеница на два прста од стапалото.
 
Многумина со скепса ја прифатија оваа изјава неверувајќи дека Хабиб би се борел со скршеница.
 
Сега самиот Хабиб на својот инстаграм профил објави фотографија од скршеното стапало и ги замолкна оние кои не веруваа.
 

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе