АТП Астана

Ѓоковиќ со само два загубени гејма се пласира во осминафиналето во Астана

Новак Ѓоковиќ се покажа во извонредно светло на стартот на турнирот во Астана, за само еден час го совлада Кристијан Гарин од Чиле. 

Српскиот тенисер покажува одлична форма во последно време. Денеска максимално сериозно влезе во мечот со Гарил и лесно го доби.
 
Загуби само два гејма, победи со 6-1 и 6-1 и се пласираше во осминафиналето.
 
Таму ќе игра против Ван Де Зандшулп.

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе