АТП Мастерс Рим

Ѓоковиќ се пласираше во финалето, Србинот е на меч до трофејот во Рим

Ѓоковиќ без поголеми проблеми го победи Руд за пласман во финалето на Мастерсот во Рим. 

Новак Ѓоковиќ ја совлада и претпоследната пречка до трофејот на Мастерс турнирот во Рим, со 2-0 во сетови го победи Руд, 7-5 и 6-3.
 
Во финалето Ѓоковиќ ќе игра со подобриот од дуелот меѓу Шаповалов и Шварцман.

Релевантните институции покажуваат неподготвеност да го спроведат долгоочекуваниот попис.

повеќе

Економската стратегија има за цел да се реализираат можностите на дигиталната трансформација, да се зајакне соработката во областа на климатските промени, енергетскиот сектор, човечкиот развој и безбедноста на храната.

повеќе

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе