АТП Белград

Ѓоковиќ против Рублев во финалето на турнирот во Белград

Новак Ѓоковиќ и Андреј Рублев ќе играат во финалето на АТП турнирот во Белград откако двајцата денеска беа победници во своите полуфинални дуели. 

Новак Ѓоковиќ со пресврт дојде до триумф над Качанов. Србинот го загуби првиот сет со 6-4, но следните два ги доби многу убедливо со 6-1 и 6-2.
 
Рублев со убедливи 6-2 и 6-2 беше подобар од Фоњини.
 
Финалето се игра утре со почеток од 14 часот.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе