АТП МАСТЕРС МАДРИД

Доменик Тим го изненади Надал, Шпанецот елиминиран во Рим

Серијата победи на Надал на земја заврши, Доменик Тим попладнево го изненади Шпанецот и го елиминираше во четвртфиналето на мастерсот во Рим

Раафел Надал забележа 17 победи во низа на земја и освои три титули, но оваа серија на Шпанецот заврши попладнево.

Во четвртфиналето на мастерсот во Рим, Доменик Тим го изненади Рафаел Надал и со 2-0 славеше над фаворитот.

Младиот Австриец одлично го започна мечот и поведе со 5-1 во првиот сет. Надал се обиде да се врати во игра, но Тим на крајот го доби овој сет со 6-4.

Во вториот сет, Надал се држеше до 3-3, но Тим успеа да направи два брејка, за 6-3 и големо славје.

Постојат кафе барови каде стои натпис дека немаат интернет па препорачуваат луѓето да си прават муабет како порано. 

повеќе

Заев рече дека не му се допаѓа како соседните земји реагирале на кризата во Македонија и власта во Србија ја нарече „националистичкото раководство на Вучиќ“, па во Белград предизвика епидемија од паѓања во несвест од изненаденост и навреденост. Хм, во што е точно проблемот?

повеќе

Луѓето се лутат што бизнисмените не реагирале или недоволно критикувале за лошите владини потези во минатото. Од нивна перспектива - веројатно со право.

повеќе