Русинот се предомисли

Дибиров останува во Вардар барем уште една сезона

Тимур Дибиров се предомисли и реши да продолжи со Вардар, Русинот ќе го носи „црвено-црниот" дрес барем уште една сезона.

Минатиот месец, Тимур Дибиров најави крај на авантурата во Скопје и откри дека заминува од Вардар. Русинот сепак се предомисли, шампионот на Македонија попладнево соопшти дека е продолжена соработката. 

„Тимур Дибиров, клупската икона на Вардар ќе го носи „црвено-црниот" дрес и во следната сезона, најмалку до јуни 2023 година, со можност за продолжување на соработката. Клубот и левото крило се договорија за продолжување на соработката со што Русинот ќе ја игра 10-тата сезона во Скопје“ - гласеше известувањето на Вардар. 

За новиот договор, Тимур Дибиров рече: „Среќен сум што отанувам во Вардар. Не можам да се замислам во друг дрес и друг клуб. Им благодарам на сите за поддршката што ми ја даваат. Со клубот се договоривме за продолжување на соработката и заедно да постигнуваме резултати како и досега“.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе