Големо изненадување

Борна Чориќ го исфрли Надал од Синсинати (ВИДЕО)

Големо изненадување се случи на стартот од АТП турнирот во Синсинати, Рафаел Надал загуби од хрватскиот тенисер Борна Чориќ. 

Тоа беше меч од второто коло, за Надал прв настап на турнирот. Шпанскиот тенисер доживеа неочекуван пораз.
 
Чориќ победи со 2-1 во сетови, 7-6, 4-6 и 6-3.
 
Надал по овој турнир имаше можност да се искачи на првото место на АТП листата, но сега шансата ќе треба да ја бара на следен турнир.
 
 

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе