Спорт

Останато од Спорт

Вистински хаос во режија на домашните навивачи се случувал на мечот меѓу Вележ и Борац Бања Лука од првенството на Босна и Херцеговина.

22 Септември 2021 - 08:54

Интер со три бода си замина од гостувањето во Фиренца, домаќините доминираа во првиот дел и на пауза заминаа со предност, но „нероаѕурите" во продолжението за само три минути го свртеа резултатот во своја корист.

21 Септември 2021 - 22:56

Болоња и Џенова одиграа меч со крајно драматична завршница кој заврши без победник, 2-2, Горан Пандев во игра влезе во текот на второто полувреме.

21 Септември 2021 - 20:38

Македонската женска фудбалска репрезентација доживеа нов дебакл во квалификациите за СП, овој паат загубивме во Скопје од Австрија со 6-0.

21 Септември 2021 - 20:10

Роберт Левановски вели дека се огледувал на Тјери Анри, но вистински идоли му се родителите, кои се жртвувале и секој ден после работа го носеле на тренинг.

21 Септември 2021 - 19:36

Маурисио Покетино на денешната прес конференција објаснуваше и зошто го извади Лео Меси од игра на мечот против Лион.

21 Септември 2021 - 17:13

ПСЖ потврди дека Лео Меси поради повреда на коленото нема да игра против Мец.

21 Септември 2021 - 16:31

Авантурата на Лео Меси во ПСЖ не почна најдобро, па брзо почнаа да пристигнуваат критиките од големите медиуми.

21 Септември 2021 - 12:43

Едуардо Гурбиндо во Вардар дојде како најзвучно засилување ова лето, но не ја ни почна сезоната, негов нов клуб ќе биде Динамо Букурешт.

21 Септември 2021 - 08:37

Барселона беше блиску до шокантен пораз од Гранада на свој терен, но во самиот финиш Араухо постигна гол за конечни 1-1.

20 Септември 2021 - 23:03

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.