Спорт

Останато од Спорт

Второ големо изненадување по ред на Светското првенство во Франција, Катар ја елиминира Германија со победа од 22:20 и се пласира во четвртфиналето.

22 Јануари 2017 - 19:49

Диего Коста се врати во стартниот состав на Челси со погодок во победата од 2-0 над Хал за +8 на врвот на табелата во Премиерлигата

Арсенал и Барнли приредија уште еден драматичен натпревар, со гол од пенал во седмата минута од судиското надополнување „Топчиите" стигнаа до победа од 2-1 и три бода

22 Јануари 2017 - 17:54

Унгарија направи вистинска сензација елиминирајќи ја Данска во осминафиналето на Светското првенство во Франција откако триумфираше со 27:25, Шведска лесно се справи со Белорусија.

22 Јануари 2017 - 17:53

Со голот на Жоао Марио во второто полувреме, Интер освои три бода на гостувањето кај Палермо и Илија Несторовски

22 Јануари 2017 - 17:32

Јувентус со сигурна победа од 2-0 против Лацио се рехабилитираше од поразот во Фиренца во минатото коло.

22 Јануари 2017 - 14:49

Роџер Федерер одигра одличен меч против Кеј Нишикори, го доби со 3-2 во сетови и се пласира меѓу осумте најдобри на Австралија Опен.

22 Јануари 2017 - 12:53

Италијанските медиуми пишуваат дека агентот на Донарума, Мино Раиола му ја доставил листата на услови на Милан според кои неговиот клиент би останал во клубот.

22 Јануари 2017 - 12:10

Рекетот број еден во светот, Енди Мареј е елиминиран во осминафиналето на Австралија Опен од Миша Зверев кој со 3-1 во сетови дојде до својата најголема победа во кариерата.

22 Јануари 2017 - 10:28

Наполи со 2-1 славеше во дербито против Милан кое се играше на Сан Сиро и се зацврсти на третата позиција на табелата во Серија А.

21 Јануари 2017 - 22:53

Декемврискиот извештај на Мeѓународната кризна група и платформата на трите партии на македонските Албанци.

Изминатите неколку дена Централната разузнавачка агенција на САД (ЦИА) објави неколку милиони документи во врска со нивната работа, меѓу кои илјадници документи се однесуваат на СФРЈ и Македонија.

Искрено, сметам дека Трамп нема многу да се посвети на Македонија и на Балканот, како што некои мислат.