ВРЕМЕ

Вистинска пролет

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 23 Целзиусови степени, Маврово 15, Охрид 19, Битола 21, Кавадарци и Дојран 25, Берово 19, Крива Паланка 20...

И во наредните денови ќе имаме сончево и топло време со дневни температури од 18 до 24 степени.

Поимањето на несомнената поддршка на ЕУ е најкомплицирано од перспектива на Република Македонија.

повеќе

Спортскиот амбасадор Лазаров покажа слаб дипломатски имунитет кон политиканството.

повеќе