Финансиската полиција води предистрага за „Еуростандард банка“, а има и индиции за злоупотреба на европски фондови

Финасиската полиција отвори предистрага за „Еуростандард банка“, изјави вчера во емисијата Трилинг на ТВ24 директорот на управата Арафат Муареми.

Тој исто така рече дека имаат сериозни индиции за злоупотреба на средства од европските фондови кои ги доделуваше екс директорката Лидија Димова на Агенцијата за европско образование.

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе