ВМРО-ДПМНЕ: Се отплеткува мрежата на соларниот картел чиј дел е и Пиксел груп

Очигледно во Пиксел груп се нервозни поради фактот дека се отплеткува мрежата на соларниот картел каде значаен дел е токму оваа фирма. Останува непознато само кој го пишуваше соопштението на компанијата. Дали тоа е сопственикот и управител Горан Паунов, кум на дезертерот Ковачевски. Или пак самиот Ковачевски кој своевремено е и основач на оваа компанија, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по вечерашното соопштение на Пиксел груп.

„Ковачевски е избезумен што јавноста дознава за трговија на влијание и богатење на сметка на грбот на народот. Аферата Броило покажува дека Ковачевски е кризен профитер.

Со објавениот демант од Пиксел и КМГ ЕОЛ Квазар кој не знаеме кој го пишувал, само го потврдија она што го говориме, дека последните 4 ипол години на фирмите Пиксел и КМГ ЕОЛ Квазар им одело најдобро“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе