СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го заглави Скопје како што 11 години беше заглавена државата

ВМРО-ДПМНЕ која ја предводи градската власт во Скопје целосно го заглави главниот град. Како што претходно 11 години ја заглави државата, така сега го блокира развојот на Град Скопје. Поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ Скопје денес е парализиран град кој не може да ги извршува ниту најосновните функции, порачува СДСМ преку соопштение.

„Јавниот превоз е во колапс, приватните превозници штрајкуваат и не возат, а ЈСП тоне во долгови и сето тоа поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ и нивната градоначалничка Данела Арсовска. Нема ниту еден нов проект, а намерно свесно не се продолжуваат проектите наследени од претходната градска власт предводена од СДСМ. Каде и да пипне ВМРО-ДПМНЕ прави хаос.

Од таквата неспособност и неодговорност на ВМРО-ДПМНЕ најголема штета трпат токму граѓаните на Скопје.

Градоначалничката Арсовска, ВМРО-ДПМНЕ и нивната градска власт се најголемо разочарување за скопјани“, се вели во соопштението.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе