СДСМ: Ковачки не само што ја напуштил АРМ, туку има и кривична пријава

Фатени со рацете во медот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нервозно објавуваат лаги и манипулации за претседателот Ковачевски. Колку е очаен шпицниот градоначалник Мицкоски, покажува примерот со Драган Ковачки, се вели во реакцијата на СДСМ на конференциите за медиуми на пратеникот Ковачки.

„Еве зошто Мицкоски го одбрал Ковачки за пласирање на невистини и манипулации. Прво единствен воен дезертер на политичката сцена е Драган Ковачки. Тој беше полковник во АРМ, но политички дезертираше и ја напушти Армијата за да му слугува на Мицкоски како пратеник.
Дополнително јавноста треба да знае дека против Драган Ковачки има и кривична пријава за фалсификување исправа.
Кривичната протв Ковачки е поднесена до судот во Делчево од страна на СВР Делчево, неговиот роден град. Иако станува збор за дело направено пред неколку години, тоа многу говори за матрицата и кредибилитетот на Ковачки. Ете до толку е очаен Мицкоски“, соопшти СДСМ.

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе