Вчера запалените контејнери за време на полицискиот час заменети со нови

За време на полицискиот час вчера кај Буњаковец во Скопје беа запалени контејнери, но за брзо време изгаснати. Утрово запалените контејнери на булеварот „Партизански одреди“ кај Буњаковец се заменети со нови.

„Вандализмот над општото добро, никому не носи добро. Да го чуваме градскиот имот заедно“, напиша скопскиот градоначалник Петре Шилегов на својот фејсбук-профил.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе