Вчера двајца скопјани пријавиле дека ги каснало куче-скитник

41-годишен маж и 18-годишна девојка вчера пријавиле дека на улиците низ градот биле каснати од заталкано куче.

Фото: Пиксабеј

Во 18 часот во Полициската станица Центар Д.М. (41) од Скопје пријавил дека на ул. „Дебарца“ бил каснат од куче-скитник, а во 18.40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров Р.Р. (18) од Скопје пријавила дека на ул. „Ѓорче Петров“ била касната од куче скитник.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе