По контакт со заразен, градоначалникот на Чаир Висар Ганиу во изолација

Градоначалникот на скопската општина Чаир Висар Ганиу од вчера е во самоизолација откако се дозна дека бил во контакт со лице позитивно на вирусот. Ганиу оваа информација вчера ја објави на својот фејсбук-профил и додаде дека ќе ги почитува препораки и протоколите на здравствените власти.

Тестот е веќе направен и се чекаат резултатите.

Во административната зграда на Чаир постојано се вршела дезинфекција, се почитувале протоколите, информираат од општината.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе