Малолетнички се степале во Дебар Маало (ВИДЕО)

Вчера во скопската населба Дебар Маало се случи уште една масовна тепачка меѓу малолетници. Најпрво на социјалните мрежи се појавија видеа и информации за инцидентот пред сендвичарница во Дебар Маало, а од МВР ја потврдија информацијата. На видеото се гледаат турканици на поголема група ученици кои во еден момент почнуваат да бегаат.

„Р.М.(44) од Скопје пријавил дека околу 22.00 часот на улицата „Орце Николов“, во близина на сендвичарница, четири малолетнички, по вербална расправија, физички ја нападнале неговата малолетна ќерка. Според пријавеното, причина било претходно недоразбирање околу нарушени другарски односи на училиште. Полициски службеници излегле на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот“, соопшти МВР.

 

Трендот на заминување на младите од родната земја е загрижувачка појава која се случува во Македонија.

повеќе

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе