Малолетнички се степале во Дебар Маало (ВИДЕО)

Вчера во скопската населба Дебар Маало се случи уште една масовна тепачка меѓу малолетници. Најпрво на социјалните мрежи се појавија видеа и информации за инцидентот пред сендвичарница во Дебар Маало, а од МВР ја потврдија информацијата. На видеото се гледаат турканици на поголема група ученици кои во еден момент почнуваат да бегаат.

„Р.М.(44) од Скопје пријавил дека околу 22.00 часот на улицата „Орце Николов“, во близина на сендвичарница, четири малолетнички, по вербална расправија, физички ја нападнале неговата малолетна ќерка. Според пријавеното, причина било претходно недоразбирање околу нарушени другарски односи на училиште. Полициски службеници излегле на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот“, соопшти МВР.

 

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе