ЈСП во неработниот понеделник ќе има возен ред како во недела

ЈСП Скопје ги информира граѓаните дека во понеделник, кој ќе биде неработен ден, возниот ред на аатобусите ќе биде ист со тој во недела, а дежурни ќе бидат три билетарници. Жичарницата ќе работи вообичаено.

Фото: П.Џ.

Дежурни од 7 до 13.30 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар, Зелено пазарче и билетарницата во Ѓорче Петров.

Жичарницата ќе работи од 10 до 18 часот, притоа 17 - 17.30 часот е последно возење од долу кон нагоре, односно 17.45 часот е последното возење од горе кон  надоле.

Легенда под Главна слика

Фото: П.Џ.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе