Метеж и застој поради увидот

Тешка сообраќајка во Скопје, се судрија 5 возила, повредени се 4 лица (ФОТО)

Сообраќајна незгода попладнево се случи на крстосницата кај „Мавровка“ и комплексот судови во Скопје. Според првичните информации во несреќата учествувале 5 возила, а повредени се четири лица. Тие се префрлени во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ во Скопје. 

Во сударот учествувале пежо, пасат, БМВ, форд и голф, сите со скопски регистерски таблички. Во моментов во центарот на Скопје има голем метеж и автомобилите чекаат во место по речиси половина час, бидејќи се врши увид.

Од МВР детали за идентитетот на повредените, како и за карактерот на повредите и причините за несреќата, најавија по завршување на увидот. 

 

 

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе