Време

Сончево со температури до 26 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево со утринска магла по одделни котлини.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 21, Маврово 18, Охрид и Берово 20, Битола и Крива Паланка 22, Кавадарци 24, Дојран 26.

Утре претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Дневните температури ќе се движат од 18 до 26 Целзиусови степени.

Oд недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Поради облачноста, утринските температури ќе бидат во пораст, а дневните ќе опаднат за 3-5 степени.

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе

Германија не го негира своетo фашистичко минато, ниту дека ја окупирала Франција, па следствено, не се ни менувани ни учебниците во обете земји, ниту се бришани делови од споменични натписи.

повеќе

Некогаш, долго после нашава посета на овој свет ќе се појави некој кој ќе го интересира нашиот престој тука.

повеќе