Време

Сончево со температури до 20 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер кој краткотрајно ќе засилува.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 18 Целзиусови степени, Маврово 8, Охрид 13, Битола 14, Крива Паланка 13, Берово 12, Кавадарци 18, Дојран 20 степени.

Утре наутро ќе биде студено, а преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Дневните температури ќе бидат во Скопје и Кавадарци 19, Маврово 9, Охрид и Крива Паланка 14, Битола 15, Берово 13, Дојран 21.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе