Време

Сончево, попладне изолирани поројни врнежи од дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. 

Во Скопје максималната дневна температура че биде 32 Целзиусови степени, Маврово 23, Охрид 29, Битола 31, Берово и Крива Паланка 28, Кавадарци 35, Дојран 36.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 24 до 37 степени.

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе