Време

Сончево и многу топло

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 37 Целзиусови степени, Маврово 30, Охрид 33, Битола 35, Крива Паланка 33, Берово 31, Кавадарци 37 и Дојран 39. 

И утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 32 до 42 степена.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе