Време

Следува период на сончево и топло време

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне 34 Целзиусови степени, Маврово 27, Охрид 30, Битола 33, Крива Паланка 31, Берово 29, Кавадарци 36 и Дојран 37.

И утре времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец и температури до 39 степени. 

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе