МВР со детали за двојното убиство

Полицајци ги нашле двете момчиња мртви во автомобил во Топанско Поле

Пукањето на булеварот „Македонско-Косовска бригада" во Скопје во МВР било пријавено околу 2.35 часот. Од МВР официјално велат дека полициските службеници двете момчиња на возраст од 28 и 24 години, ги нашле мртви во автомобил цитроен со скопски таблички. Смртта била потврдена од лекари на Итната медицинска помош.

„На 05.03.2021 во 02.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Македонско - Косовска бригада" се слушнало пукање. По излегување на местото на настанот од страна на полициски службеници, било пронајдено патничко моторно возило „цитроен" со скопски регистарски ознаки и две лица кои не давале знаци на живот. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт кај двете лица. Пронајдени се чаури од огнено оружје (пиштол и автоматска пушка)“, велат официјално од МВР

Како што веќе објавивме убиени се лицата Африм Бериша (28) и Бурим Вардар (24).

Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација. 

повеќе