Како последица од ковид-19

Почина заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи

Почина заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи од последици на ковид-19, потврдија од кабинетот на градоначалникот.

На функцијата заменик градоначалник беше именуван од градоначалникот Петре Шилегов, во 2017 година.

Малиќи во 2018 година беше назначен за почесен конзул на Мексико во Македонија.

Тој беше сопственик на фирмата „Гемак трејд“ и на хотелот „Парк спа" на кејот на Вардар во Скопје.

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе