Од утре наоблачување и дожд

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време, а утре попладне во југозападните делови ќе има слаби локални врнежи од дожд, најавува УХМР. Поинтензивни врнежи се очекуваат од четврток до сабота кога ќе дува и засилен до силен ветер од јужен правец.

Утре минималната температура ќе биде минус еден степен, а максималната ќе достигне 19 степени.

Според прогнозите, од вторник до сабота дневните температури ќе се движат меѓу 13 и 22 степена.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе