Време

Облачно со сончеви периоди

Времето во Македонија во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и слаб северен ветер и дневна температура до 7 Целзиусови степени. Маврово 1, Охрид 6, Битола, Крива Паланка и Берово 4, Кавадарци 8, Дојран 10.

Утре наутро ќе биде студено, а преку денот променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно со слаб северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 3 до 10 степени.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе