Време

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен, повремено засилен северен ветер. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во Скопје дневната температура ќе достигне до 19 Целзиусови степени, Маврово 13, Охрид 17, Крива Паланка и Берово 16, Кавадарци 21, Дојран 22.

И утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 13 до 24 степени.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе