Време

Облачно и свежо

Денеска времето ќе биде претежно облачно и свежо, во источните делови со врнежи од дожд. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен северен ветер.

Дневните температури ќе достигнат во Скопје до 10 Целзиусови степени, Маврово 4, Охрид 9, Битола 10, Крива Паланка 7, Берово 5, Кавадарци 12, Дојран 13 степени.

За утре прогнозата е променливо облачно со сончеви периоди. Вдолж Повардарието ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 5 до 15 Целзиусови степени.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе