Време

Наутро магливо, потоа облачно со умерен јужен ветер

Времето во Македонија наутро наместа ќе биде со појава на магла, а во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. 

Во Скопје наутро со појава на магла, а преку денот променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер и дневна температура од 12 Целзиусови степени. Маврово 7, Охрид 12, Битола 11, Крива Паланка и Берово 10, Кавадарци 12, Дојран 13.

Утре наутро наместа ќе има магла, а во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 8 до 13 степени.

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе