Неколку дена откако објави дека има ковид-19

Спасовски хоспитализиран на Инфективната клиника поради висока температура

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски од синоќа е хоспитализиран на Инфективната клиника, потврдуваат од МВР за МКД.мк. Од таму велат дека за сега неговата здравствена состојба е стабилна. 

„Министерот од вчера е на Инфективната клиника поради висока температура. Неговата состојба сега е стабилна“, велат од МВР.

Спасовски пред неколку дена на својот Фејсбук профил напиша дека добил позитивен тест за ковид-19. 

 

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе